Konta osobiste, konto osobiste

Szukaj:


Jeszcze łatwiej przeniesiesz rachunek do mBanku

mBank wprowadził kolejne rozwiązania dla osób zmieniających rachunek bankowy. Od nowego roku zmiana banku jest jeszcze prostsza.

Z początkiem stycznia 2010 r. weszła w życie rekomendacja Związku Banków Polskich, określająca dobre praktyki w zakresie przenoszenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Dzięki niej Klienci indywidualni mogą liczyć na pomoc banków przy zmianie kont. Od 1 stycznia br. pełne wsparcie gwarantuje swoim Klientom także internetowy mBank, który uzupełnił pakiet rozwiązań związanych ze zmianą rachunku (wprowadzony jeszcze w 2009 r.).

Aby przenieść rachunek do mBanku wystarczy wypełnić specjalny formularz i przekazać go do Banku za pośrednictwem internetu (na www.mBank.pl), mLinii (pod numerem 0 801 300 800) lub tradycyjnej poczty. W dokumencie należy określić m.in. zakres przenoszonych usług z dotychczas prowadzonego konta.

W czym pomoże mBank?

  • W ramach procesu przeniesienia mBank ustawi nowy rachunek Klienta, uzupełniając go o listę zleceń stałych i poleceń zapłaty wykorzystywanych w ramach wcześniejszego konta.
  • Pomoże zamknąć stare konto.
  • W imieniu Klienta poinformuje o nowym numerze rachunku Urząd Skarbowy, ZUS, pracodawcę i inne wskazane instytucje.

Wszystkie czynności będą realizowane przez Bank na wniosek Klientów. Dodatkowo dla ich wygody uruchomiono specjalny serwis telefoniczny w ramach mLinii, gdzie konsultanci informują o etapach przeniesienia rachunku (dostępny pod numerem 42 664 74 78).

Jak mBank pomagał do tej pory?

Wprowadzony proces nie jest jedynym, ułatwiającym uruchomienie rachunku w mBanku. Jeszcze w listopadzie 2009 r. Klienci otrzymali możliwość samodzielnego importowania list odbiorców i zleceń stałych za pośrednictwem systemu transakcyjnego (dane można wprowadzić np. na podstawie historii rachunku prowadzonego w innym banku).

Do przeniesienia rachunku mBank zachęcał także w czerwcu ub.r. prowadząc akcję ROR-Off. Także wtedy Klienci przenoszący się z innych banków otrzymywali wsparcie konsultantów infolinii oraz… możliwość wzięcia udziału w niecodziennym konkursie. Należało w sposób zabawny pokazać, w jaki sposób można zerwać z dotychczasowym bankiem. Klienci przesyłali filmy, zdjęcia i listy pożegnalne, a do najbardziej kreatywnych trafiły atrakcyjne nagrody.

Jakie założenia przyjął mBank przy tworzeniu procesu? – wypowiedź

Zasady związane z przenoszeniem rachunków, rekomendowane przez Związek Banków Polskich, dotyczą wszystkich banków. Od początku zakładaliśmy jednak, że mimo tej obligatoryjności proces można przygotować w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla Klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić wygodny formularz w internecie oraz zaproponować pomoc asystentów na infolinii.
Zakładam, że z możliwości przeniesienia rachunku przy wsparciu banków mogą korzystać osoby niezadowolone z wysokości opłat i prowizji pobieranych za dotychczasowy rachunek. Liczymy, że skorzystają one z oferty banków, w których najważniejsze usługi są zawsze bezpłatne – tak jak w mBanku.
Warto zaznaczyć, że w naszym przypadku istotna jest nie tylko kwestia braku opłat. Klienci zwracają bowiem uwagę również na takie elementy, jak funkcjonalność serwisu transakcyjnego oraz parametry oferty kredytowej i inwestycyjnej. Wszystkie te elementy decydują o tym, że jesteśmy bankiem pierwszego wyboru dla większości z ponad 2 mln naszych Klientów. Ważne jest także to, że według badania CBM Indicator mBank jest najczęściej polecanym bankiem przez Klientów w Polsce
- Jacek Iljin, dyrektor biura sprzedaży produktów podstawowych mBanku.

VN:F [1.8.6_1065]
Ocena: 0.0/10 (0 głosy)

Dodaj opinię:

Inteligo

Poradnik kredytowy

Partnerzy

Na forum kont osobistych

Najtańszy kredyt mieszkaniowyNajtańszy kredyt mieszkaniowy
Dowiedz się jak obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz jak spłacić kredyt przed terminem wykorzystując system opracowany przez analityka bankowego...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki